Jak to funguje?

Celý proces půjčení psa je vcelku jednoduchý a rychlý. Nejprve je nutné najít ve svém okolí buďto přímo samotnou půjčovnu psů nebo útulek, který tuto službu poskytuje. Pomoci v hledání by Vám měly informace na stránce „Kde si půjčit psa?“. Předem je také vhodné do vybrané půjčovny nebo útulku zavolat a domluvit se přímo s pracovníky a rezervovat si termín, případně i konkrétního pejska.

Proces půjčení psa je jednoduchý a rychlý. Psí útulek ale není půjčovna psů.

Jak funguje půjčovna psů?

Jak funguje půjčovna psů?

Po příchodu do půjčovny většinou následuje prvotní registrace nového klienta, případně i výcvik zacházení se svířetem. Poté si stačí vybrat konkrétního psa, pokud je ovšem v danou chvíli volný k vypůjčení. V útulcích registrace není třeba, stačí pouze přijít, domluvit se s pracovníkem útulku a na domluvenou dobu si vypůjčit vybraného psa. Psy z útulků je ale možné pouze vzít na procházku a vyvenčit, nikoliv si je brát domů či na chalupu. Psí útulek totiž není žádná půjčovna, a to je třeba si v první řadě uvědomit.

Doba půjčení je často individuální pro každého klienta, respektive půjčovnu. Většinou se jedná o půjčení na pár hodin, maximálně pak na celý den. Domluvit se však dá i vypůjčení psa na delší dobu v délce několika týdnů (například na rodinnou dovolenou).

Po návratu zpět do půjčovny či útulku je pes zkontrolován příslušným pracovníkem a přijat nazpět. Klient uhradí částku dle ceníku a může odejít, případně si může rezervovat příští termín a pejska. Kolik takové půjčení psa stojí se dozvíte na stránce „Kolik to stojí?“.

Při dlouhodobějším kontaktu mezi člověkem a psem vzniká oboustranné pouto. Toho jsou si vědomi i majitelé psích půjčoven, a proto nabízejí možnost rezervací konkrétních pejsků pouze pro konkrétní klienty. Navíc některé půjčovny nabízejí i možnost prodeje vybraného pejska. Pejska si lze samozřejmě vzít i z útulku a pomoci mu tak mnohem více.

Vložit komentář

Náš Facebook
Anketa
  • Co si myslíte o službě půjčování psů?

    Ukázat výsledky

    Nahrávání ... Nahrávání ...
Pomozte zvířatům